Menu

Larwy lumpenproletariatu

Cechy produktu

  • ISBN 9788379003006 
  • Autor Anna Filipiak-Hasior 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 472 
  • Rok wydania 2014 
  • Tematyka humanistyczne 

Opis

„Larwy lumpenproletariatu” Anny Filipiak Hasior to powieść obyczajowa, która w sposób humorystyczny, a czasem ironiczny ukazuje mentalność naszego społeczeństwa, myślenie stereotypami i szczególnie głęboko zakorzenione uprzedzenia. To pewnego rodzaju rozliczenie się autorki z kilkuletnią pracą za ladą, wnioski wyciągnięte po obserwacji ludzi przewijających się w tamtym okresie poprzez sklep, jak i jego okolicę. To także spostrzeżenia dotyczące lokalnej społeczności od tej drugiej, brzydszej strony: meliniarzy, zbieraczy złomu, żebraków.

Główni bohaterowie tej powieści to rodzina gnieżdżąca się w mieszkaniu pewnego blokowiska: Grażyna, jej dorosły już syn, córka z zięciem i wnuk. Zabawnie, ale też w dosadny sposób pozostało przedstawione zwykłe życie tych ludzi, ich problemy, niezaradność, namiętności, a także potrzeba wyrwania się ze środowiska. Grażyna jest łącznikiem pomiędzy zróżnicowanymi powłokami społecznymi z racji realizowanego zawodu i kręgu posiadanych znajomych. Zakompleksiona, marząca o miłości i ponownym wyjściu za mąż, nad wyraz chce awansować w hierarchii społecznej. Tego samego pragnie dla swoich dzieci. Jednak wizja udoskonalonego życia często zostaje zepchnięta na boczny tor, bo teraźniejszość to walka o byt i przetrwanie.

Książka dowcipnie, a równocześnie bezpruderyjnie ujmuje temat krawędzi patologii społecznej. Tytuł wywołuje nieraz uczucie obrzydzenia, lecz czytając tę powieść, takie właśnie emocje mogą towarzyszyć czytelnikowi względem bohaterów.


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.