Menu

Laryngologia onkologiczna. Diagnostyka, leczenie i rehabilitacja

Cechy produktu

  • ISBN 9788320054736 
  • Autor Alicja Morawiec-Sztandera 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Lekarskie PZWL 
  • Ilość stron 248 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Leczenie pacjentów z nowotworami złośliwymi głowy i szyi stanowi jedno z większych wyzwań współczesnej medycyny. Mnóstwo problemów terapeutycznych wciąż pozostaje nierozwiązanych, a śmiertelność w tej grupie chorych jest jedną z wyższych. Dlatego tak ważne są właściwy wybór badań diagnostycznych i adekwatna interpretacja ich wyników, pozwalające na wydajne leczenie.

Nowatorstwo tej książki polega na podjęciu praktycznych problemów z zakresu otorynolaryngologii w aspekcie zagadnień onkologicznych, koncentrujących się na profilaktyce, innowacyjnej i aktualnej diagnostyce i terapii z podkreśleniem kontynuacji leczenia rehabilitacją onkologiczną.

W publikacji omówione zostały zagadnienia terapii choroby nowotworowej narządów laryngologicznych, poza terapią chirurgiczną, z naciskiem na oszczędzające metody usuwania guzów przy pomocy progresywnej aparatury i zabiegi rekonstrukcyjne. Dużo miejsca poświęcono aktywnie rozwijającej się rehabilitacji onkologicznej, a także możliwościom fizjoterapii, takim jak rehabilitacja głosu po całkowitym usunięciu krtani, rehabilitacja węchu i smaku, metody uelastyczniania blizn pooperacyjnych i wczesnego uruchamiania pacjenta, a także leczenie powikłań. Autorzy, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, skoncentrowali się na podaniu najważniejszych i najnowszych wiadomości, wynikających z bieżącej praktyki medycznej.

Publikacja skierowana jest typowo do lekarzy praktyków: otorynolaryngologów, radiologów, onkologów klinicznych, radioterapeutów, a także fizjoterapeutów i rehabilitantów i do studentów kierunków lekarskich i fizjoterapii, nad wyraz tych, którzy interesują się tą motywem, a w przyszłości planują zmierzyć się z problemami tej skomplikowanej i nie za każdym razem spełniającej wymagania specjalności.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.