Menu

Leasing w ujęciu podatkowym, bilansowym oraz prawnym [PRZEDSPRZEDAŻ] - Gyongyver Takats, Małgorzata Breda, Anna Kiersnowska-Drzewiecka, Karolina Gierszewska, Tomasz Musialski, Ireneusz Zabawa (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381242417 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska SA 
  • Ilość stron 240 
  • Rok wydania 2017 

Opis

dane zawarte w publikacji pozwolą uniknąć błędów związanych z rozliczaniem umów leasingu. W książce w sposób przystępny omówiono zawiłą tematykę leasingu. Autorzy przedstawiają liczne przykłady usprawniające zrozumienie zasad rozliczania umów leasingu w zakresie prawa podatkowego i bilansowego. Bogaty przegląd orzecznictwa i interpretacji podatkowych pozwala poznać praktykę sądów administracyjnych i organów podatkowych w kwestiach związanych z leasingiem. Autorzy przeanalizowali typy leasingu, jego aspekty prawne i sposoby rozliczania na gruncie podatków dochodowych, podatku od towarów i usług i prawa bilansowego. W pracy wyodrębniono na dodatek różnice pomiędzy leasingiem finansowym a operacyjnym i omówiono wady i atuty poszczególnych rodzajów leasingu. W opracowaniu szczegółowo przedstawiono: klasyfikację umów leasingu, ujęcie umów leasingu w księgach rachunkowych jednocześnie u leasingobiorcy, jak i leasingodawcy, różnice pomiędzy KSR 5 a MSR 17, zasady nowych dwóch MSSF: MSSF 15 i MSSF 16, które wejdą w życie trafnie 1.01.2018 r. I 1.09.2019 r., amortyzację przedmiotu leasingu, fakturowanie, sposoby odliczania podatku naliczonego. Książka asygnowana jest dla przedsiębiorców, menedżerów, doradców podatkowych i księgowych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.