Menu

Legitymizacja badań organizacji

Cechy produktu

  • ISBN 9788301209018 
  • Autor Przemysław Hensel 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN 
  • Ilość stron 215 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Badanie działalności zorganizowanej jest zajęciem fascynującym. Jednak rozwojowi dyscypliny towarzyszy rosnąca świadomość wyzwań, którym musi sprostać środowisko naukowe aby utrzymać i zwiększyć poziom legitymizacji prowadzonych badań.

Czyim interesom powinny służyć badania organizacji? W jakim stopniu są one przydatne w praktyce organizowania? Czy możliwe jest określenie uwarunkowań wydajnego działania? W jaki sposób praktyki badawcze i publikacyjne wpływają na uzyskane rezultaty naukowe i reprezentatywność opublikowanych badań? Jak na legitymizację badań organizacji wpływa współwystępowanie dyskursu naukowego i modnego?Niniejsza monografia przedstawia w jaki sposób środowisko badaczy organizacji próbuje radzić sobiez wymienionymi wyzwaniami, a także jak działania podejmowane przez środowisko wpływają na poziom legitymizacji dyscypliny.

Analiza przedstawiona w książce wskazuje, że próby sprostania rozbieżnym oczekiwaniom interesariuszy oraz wyzwaniom związanym z ograniczeniami metod badawczych pozwalają zniwelować część problemów, jednak przyczyniają się do pojawienia się nowych wyzwań.Dr hab.

Przemysław Hensel jest profesorem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród jego zainteresowań naukowych jako najważniejsze należy wymienić: studiowanie procesów tworzenia i dyfuzji proto-instytucji, analizę metodycznych wyzwań teorii organizacji i zarządzania i badanie wpływu zinstytucjonalizowanych praktyk naukowych na rozwój badań organizacji.

Autor wielu opracowań naukowych, w tym książek „Transfer wzorców zarządzania” (2008), „Diagnoza organizacji” (2011), „Urzędnicy i przedsiębiorcy: kulturowe bariery współpracy” (wraz z B. Glinką, 2012), a także artykułów naukowych w pismach polskich i zagranicznych.

Stypendysta Fulbrighta na Uniwersytecie Stanford. Współzałożyciel i współredaktor periodyku naukowego „Problemy zarządzania.”

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.