Menu

Lekarz i jego pacjent. The Adventure of the Resident Patient

Cechy produktu

  • ISBN 9788379506279 
  • Autor Arthur Conan Doyle 
  • Wydawnictwo Armoryka 
  • Ilość stron 77 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Książka w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. A dual Polish-English language edition.Parę lat wcześniej doktor Trevelyan był w złej sytuacji finansowej, nie miał pieniędzy na otworzenie praktyki lekarskiej.

Otrzymał niezwykle dogodną propozycję od niejakiego Blessingtona, który zaproponował układ: lekarz dostanie lokal na praktykę lekarską, dom, służbę i wszelkie wygody a Blessington stałą opiekę Trevelyana i trzy czwarte tego, co doktorowi uda się zarobić.

Klient Holmesa przystał na propozycję i wszystko szło prawidłowo do czasu, gdy Blessington któregoś dnia zszedł na śniadanie wyjątkowo poruszony – mówił o włamaniu na West End i obawiał się,również jego rezydencja może być obiektem napadu.

Kazał zwiększyć środki bezpieczeństwa. Krótko potem doktor Trevelyan otrzymał list od rosyjskiego arystokraty cierpiącego od lat na ataki katalepsji, który chciał zasięgnąć opinii lekarskiej. Chory miał przybyć wraz ze swoim synem.

Gdy był badany w gabinecie, jego syn czekał na zewnątrz. Arystokrata dostał ataku katalepsji i Trevelyan pobiegł do laboratorium po lekarstwo. Gdy wszedł z powrotem do gabinetu, pacjenta już nie było. Odźwierny zaklinał się, że nikogo nie wypuszczał.

(Za Wikipedią).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.