Menu

Leona Cel uświęca środki

Cechy produktu

  • ISBN 9788365780379 
  • Autor Jenny Rogneby 
  • Wydawnictwo Marginesy 
  • Ilość stron 480 
  • Rok wydania 2017 

Opis

nieszablonowa śledcza Leona powraca! Nieprzewidywalny i zuchwały kryminał, który zapiera dech w piersiach.

Przed gmachem parlamentu w Sztokholmie zamachowiec-samobójca detonuje bombę, lecz cudem udaje mu się przeżyć wybuch. Czy działał sam? A może należy się spodziewać kolejnych ataków? Zamachowca ma przesłuchać Leona Lindberg, która jest, finezyjnie mówiąc, rozkojarzona po wydarzeniach opisanych w poprzednim tomie. Ze zrozumiałych względów inne sprawy absorbują dzisiaj jej uwagę: rozpad rodziny, groźby płynące z kilku stron i paląca potrzeba zdobycia gotówki. Balansując na granicy prawa, Leona zaczyna niebezpieczna grę, która jeśli się powiedzie, pozwoli jej zrealizować upragniony cel. Jako iż stawka jest wysoka, wzrasta także ryzyko. Całe szczęście, iż jest sprytna i jak nikt potrafi myśleć niekonwencjonalnie. Czasu nie pozostaje jednak sporo.

Leona nie cofnie się przed niczym, by dopiąć swego. Jak nikt wie, iż cel uświęca środki. A jej cel jest wszystkim, na czym jej zależy.

David Lagercrantz, światowej sławy autor kontynuacji Millenium, tak pisał o Jenny Rogneby: „Jest nową królową skandynawskich kryminałów. Jej bohaterka nie różni się od każdego znanego mi bohatera literackiego! I jak Jenny pisze! Od pierwszej strony chwyta za gardło i nie można przestać czytać".

Jenny Rogneby – kryminolożka i śledcza policyjna. Ukończyła również kursy z prawa i rozwiązywania konfliktów. Jest wykształconą piosenkarką i poprzez sporo lat pracowała jako artystka (grała support przed koncertem Michaela Jacksona w Tallinnie, na którym było osiemdziesiąt tysięcy widzów, wydała album w Japonii, startowała w Melidiefestivalen, szwedzkich eliminacjach do konkursu Eurowizji, i koncertowała w Szwecji i za granicą). Jej pierwsza powieść Leona. Kości pozostały rzucone (Marginesy 2016) szturmem podbiła serca czytelników i okazała się literacki przełom w karierze Rogneby. Książka osiągnęła sukcesy nie tylko w Szwecji, wydano ją jeszcze w jedenastu krajach, a prawa do ekranizacji sprzedano do Hollywood.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.