Menu

Liczby natury

Cechy produktu

  • ISBN 9788378861881 
  • Autor Ian Stewart 
  • Wydawnictwo Copernicus Center Press 
  • Ilość stron 198 
  • Rok wydania 2016 
  • Tematyka podręczniki i edukacja 

Opis

Każdej nocy gwiazdy zataczają na niebie okręgi, pory roku następują cyklicznie po sobie, a płatki śniegu nie są nigdy identyczne, lecz wszystkie posiadają symetrię sześciokątną. Żyjemy we wszechświecie wzorów. Każdy z wzorów przyrody jest zagadką, prawie za każdym razem głęboką. Matematyka jest perfekcyjna w rozwiązywaniu zagadek.

Zamierzam zabrać was na zwiedzanie matematycznego wszechświata. Chcę spróbować wyposażyć was w matematyczne oczy. A robiąc to, uczynię wszystko co w mej mocy, aby zarazem zmienić sposób, w jaki postrzegacie wasz własny świat. Autor

Liczby natury to książka niezwykła. Ian Stewart, światowej sławy matematyk, nie posługując się żadnym wzorem czy równaniem opisuje matematyczność otaczającego nas świata, ukazując jego tajemniczość i piękno.

Książkę, w której autor udowodnił, iż można napisać o liczbach bez liczb, czyta się z prawdziwą przyjemnością. „Wiedza i Życie”

Ian Stewart - brytyjski matematyk, autor 180 publikacji naukowych i wielu książek popularnonaukowych. W 1995 został odznaczony medalem im. Michaela Faradaya poprzez Towarzystwo Królewskie w Londynie za popularyzowanie nauk matematycznych. Aktualnie jest profesorem na Uniwersytecie w Warwick.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.