Menu

Lord Jim

Cechy produktu

  • ISBN 9788379506842 
  • Autor Joseph Conrad 
  • Wydawnictwo Armoryka 
  • Ilość stron 1485 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Książka w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. A dual Polish-English language edition.Tłumaczyła Aniela Zagórska. Za Wikipedią: „Lord Jim – powieść Josepha Conrada, wydana w 1900 roku. Uważana jest za jedno z najwybitniejszych dzieł autora, w którym w szczególny sposób prezentuje swoją wizję honoru jako najwyższej wartości.

Bohaterem powieści jest tytułowy Jim. W pierwszych czterech rozdziałach narrator auktorialny rysuje ogólny obraz Jima i w aurze tajemniczości ukazuje wydarzenie, w którym Jim brał udział. Jim jest młodym oficerem, wychowanym w prawidłowej, angielskiej rodzinie.

Jego ojciec jest pastorem. Pierwszym wątkiem powieści jest przygoda Jima z młodości, kiedy w porcie, w którym pracował ma miejsce wypadek. Po raz pierwszy ogarnia wtedy Jima strach, uniemożliwiający mu działanie.

Czuje, iż brak akcji z jego strony jest ujmą. Nie chce jednak do siebie dopuścić myśli, iż utracił swój honor. Moment taki przychodzi, gdy Jim zostaje pierwszym oficerem na ‘Patnie’, wiozącym 800 pielgrzymów.

W czasie spokojnego rejsu okręt nagle uderza w niezidentyfikowany obiekt”. Żeby się dowiedzieć co było dalej należy przeczytać całą książkę. Namawiamy!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.