Menu

Lord Jim - Joseph Conrad (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788726090581 
  • Autor Joseph Conrad 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 100 
  • Rok wydania 2018 

Opis

"Lord Jim"to najszczególniej szanowana współcześnie powieść Josepha Conrada. Tytułowy bohater jest młodym Anglikiem, pochodzącym z korzystnego domu. Śledzimy jego losy od początków służby w marynarce handlowej, przez pracę w portach południowo-wschodniej Azji, aż po zdobyte przywództwo na Borneo.

najczęściej jednak utwór jest historią o utraconym honorze i próbach rehabilitacji. Conrad dostarcza czytelnikom nie tylko kolorowych opisów morskich przygód, lecz i przybliża egzotykę Wschodu. Powieść skupia się wokół dylematów sumienia, lojalności, zdrady i konfrontacji z wrażliwością serca.

Jak przeważnie Conrad eksperymentuje z ludzkimi słabościami i namiętnościami, które wystawiają etykę bohaterów na próbę. Prekursorskie środki użyte przez autora do przedstawienia problematyki moralności i psychiki człowieka, sytuują Conrada wśród pierwszych modernistów literatury angielskiej.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.