Menu

Łosoś à la Africa!

Cechy produktu

  • ISBN 9788379002856 
  • Autor Michał Krupa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 270 
  • Rok wydania 2007 
  • Tematyka kryminał, sensacja, przygoda 

Opis

„Łosoś a la Africa” Michała Krupy to kontynuacja wcześniejszych losów bohaterów: Macieja, Agaty, kapitana Zbigniewa Lisieckiego i majora Karola Nowaka przedstawionych w pierwszej powieści autora - „Łosoś norwesko – chiński”. Wśród pozostałych wyraźnych bohaterów są także: Sobieski – podkomendny kapitana, Kunegunda – asystentka i prawa ręka kapitana, następczyni Jakubiaka, wódz plemienny i kilku innych, które częściej lub rzadziej uczestniczą w fabule tego utworu. Tym razem dzięki bohaterom przenosimy się do Afryki, a bliżej do regionu, gdzie ma miejsce wojskowa misja pokojowa. Stacjonują tam typowo wojska polskie i amerykańskie, a ich przedstawiciele weszli w konflikt z rdzennym afrykańskim plemieniem, co rodzi szereg zabawnych, lecz też mrożących krew w żyłach sytuacji.

Autor w sposób kunsztowny, z dużą dozą śmiechu, opisuje ludzi, wydarzenia i relacje międzyosobowe: „Dąb. Możnamnóstwo o nim opowiadać. Nie był może bystry w działaniach operacyjnych, nie był również może zbyt rozwiniętym człowiekiem, z którym można aby podjąć ciekawą dyskusję o sensie istnienia ludzkości na Ziemi, ale był nieprzeciętny w pędzeniu bimbru. Z czego on go robił? Tego nie wiedział nikt i dlatego stał się mimochodem najistotniej strzeżonym członkiem naszego plutonu. A bimber spod jego ręki był przedni. Nawet amerykańcy ustawiali się w zapisy, by za grube dolary otrzymać choć manierkę”.

Powieść ta jest historią pełną zwrotów akcji, sensacyjnych wydarzeń, komicznych postaci, czasami abstrakcyjnych lub rubasznych wypowiedzi,w głównej mierze mieści dużą dawkę wytrawnego humoru.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.