Menu

Machiną przez Chiny - ebook

Opis

„Machiną poprzez Chiny" to powieść przygodowa oparta na prawdziwej historii. Halina i Stach to para nieco szalonych podróżników. Postanawiają wyruszyć motocyklem do Chin. Na szlaku, pośród azjatyckich pustyń i dżungli, czeka na nich cała masa zdumiewających przygód.

(...) Przeczytałam tysiąc książek podróżniczych. Wszystkie pełne kolorowych obrazków. Dowiedziałam się z nich mnóstwo o dalekich krajach, ale dopiero, gdy sama ruszyłam w podróż, zrozumiałam, jak ogromny jest świat, jak mokra jest woda, trawa zielona, a niedźwiedź mruczący i puchaty.

Posłuchaj uważnie...Bo zdradzę ci teraz obszerny sekret. Słuchasz? Jeśli chcesz dowiedzieć się prawdy o dżungli, pustyni, o rzekach, morzach i górach, musisz udać się na spotkanie własnej przygody. A gdy ruszysz przed siebie, na pewno spotka cię coś atrakcyjnego. (...) /fragment książki/

Książka „Machiną przez Chiny" to kolejna powieść przygodowa Łukasza Wierzbickiego oparta na prawdziwej historii. Jest rok 1934. Świeżo upieczeni małżonkowie, Halina i Stach Bujakowscy wyruszają w szalona podróż poślubną do Chin... Motocyklem o mocy 10 koni mechanicznych. Szlak prowadzi z Druskiennik poprzez Turcję, Persję i Indie, aż do Szanghaju. Małżonkowie pokonują blisko 24 tysiące kilometrów. Machina często niedomaga, a azjatyckie pustynie i dżungle przynoszą liczne niebezpieczne i fascynujące przygody.

Wspomnienia małżonków z podróży do Chin Łukasz Wierzbicki opracował na zapotrzebowania książki „Mój chłopiec, motor i ja", wydanej poprzez Poradnię K dla dorosłych czytelników. Wkrótce potem spisał je raz jeszcze, tym razem z myślą o dziecięcym odbiorcy. „Machiną poprzez Chiny" to czwarta książka Łukasza Wierzbickiego z cyklu przygodowo-podróżniczych powieści dla dzieci. Książkę zilustrowała i zaprojektowała Marianna Oklejak, która bazując na oryginalnych fotografiach z wyprawy stworzyła unikatową przestrzeń, całkowitą ciepłych odcieni, kolaży, wycinanek i rysunków.

Obcowanie z książką – jej treścią i oryginalną oprawą graficzną – pobudza wyobraźnię i zaostrza apetyt na podróże i poznawanie obcych krain. Dzieci poznają zwyczaje odmiennych kultur i plemion, roślinność dalekich stron i poznają wyjątkowych towarzyszy podróży.

O autorach:

Marianna Oklejak

Ilustratorka, fotografka i graficzka, współautorka książek dla dzieci i młodzieży (serii o Basi autorstwa Zofii Staneckiej), absolwentka Akademii Sztuk ładnych i laureatka wyróżnienia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Swoje prace ukazuje na stronie http://mariannaoklejak.blogspot.com/

„Machiną poprzez Chiny" to kolejna książka Łukasza Wierzbickiego z procesu przygodowo-historyczno- podróżniczych powieści dla dzieci. Poprzednie to: „Wyprawa niespotykana Benedykta i Jana", „Dziadek i niedźwiadek", a także „Afryka Kazika". Książka ukazuje się nakładem Poradni K, zaś autorką jej oprawy graficznej jest Marianna Oklejak, która bazując na oryginalnych fotografiach z wyprawy stworzyła unikatowe i...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.