Menu

Mała Dorrit - Charles Dickens (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788711662403 
  • Autor Charles Dickens 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 1050 
  • Rok wydania 2018 

Opis

"Zbliżający się do czterdziestych urodzin Arthur Clennam powraca po blisko dwóch dekadach do Londynu, który opuścił by towarzyszyć ojcu w Chinach. Chce odwiedzić swoją matkę i poznać odpowiedzi na pytanie, które zasiał w nim przed śmiercią ojciec chcąc przekazać jakiś sekret.

W ten oto sposób poznaje Arthur ją, Maleńką Dorrit, jak wszyscy nazywają tę dziewczynę. Amy, bo tak jej na imię, na życie zarabia szyjąc u jego matki, na co dzień zaś zamieszkuje niesławne więzienie Marshalsea.

Nie tak niewinna...""Od chwili gdy Artur znalazł się w dawnym otoczeniu, myśli jego zaczęły snuć pilnie dawne wspomnienia i pani Flintwinch dostarczyła mu dzisiaj wątku brakującego do uzupełnienia desenia.

choćby w tym tak posępnym domu rozkwitła niegdyś szalona chłopięca miłość i Artur cierpiał tu ongi z powodu niezniszczalności swoich pragnień równie dotkliwie, jak gdyby rudera ta była najbłyskotliwiejszym zamkiem.

Nie dalej jak przed tygodniem, w Marsylii twarz ślicznej panny, z którą rozstał się z takim żalem, wzbudziła w nim niezwykłe zainteresowanie..."""

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.