Menu

Martwe sezony. Osiem opowiadań - Bartłomiej Jejda (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381660808 
  • Autor Bartłomiej Jejda 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo e-bookowo 
  • Ilość stron 150 
  • Rok wydania 2019 

Opis

„Martwe sezony” to zbiór ośmiu opowiadań subtelnie połączonych motywami śmierci, a także relacji międzyludzkich. Skategoryzowane teksty traktują z reguły o rozpadzie: wartości, związku, rodziny i podskórnego, niemal nienamacalnego lęku, jaki temu towarzyszy.

Bohaterowie pozornie podejmują decyzje, ale zamknięci w pewnych ramach posiadają ograniczony wpływ na swoje życie. Czy wszystkich czekają martwe sezony? „Ośrodek wypoczynkowy”. Właściciel ośrodka wypoczynkowego wyczekuje końca wakacji, gdyż wtedy do jego życia wkracza z nicości enigmatyczna Atanazja.

Kim jest? Wytworem jego wyobraźni? Kimś rzeczywistym?„Ksiądz Wiktor”. Proboszcz znikomej parafii wybiera się… na tamten świat. Wszystko przez gosposię, którą nawiedza we śnie ciotka, posiadająca unikalny sposób komunikowania się z żywymi.„Biznes to biznes”.

Dwóch przyjaciół organizuje niepowtarzalną formę wypoczynku dla spragnionych mocnych wrażeń turystów, którzy mogą zamieszkać w… obozie koncentracyjnym.„Ada”. Trzydziestokilkulatek, uwikłany w związek z przymusu, zakochany w nastolatce.„Sztuka rozpadu”.

Małżeństwo z wieloletnim stażem wyjeżdża na wakacje. Czy uda im się uratować małżeństwo?„O”. To mógł być atrakcyjny romans – początkuje swoją historię bohater opowiadania. Dlaczego zatem to nie był piękny romans?„Morze mroku”.

Młody, pełen życia dziennikarz traci wzrok. Co z jego małżeństwem? Czy rzeczywiście można pogodzić się z tym, czego nie widać? Sugestywne opisy rzeczywistości „widzianej” przez pozbawioną nagle zmysłu wzroku osobę.„Martwy sezon”.

Ojciec dziewczynki, która zaginęła podczas wakacji przyjeżdża do ośrodka, w którym doszło do tragedii, aby odebrać sobie życie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.