Menu

Mega hit na maturę. Biologia 3. Anatomia i fizjologia roślin

Cechy produktu

  • ISBN 9788381466905 
  • Autor Jadwiga Wołowska;Renata Biernacka 
  • Wydawnictwo STORYBOX 
  • Rok wydania 2019 

Opis

"Trzeci rozdział dziesięciorozdziałowego kompendium wiedzy biologicznej dla maturzystów, przedstawione w prostej i przezroczystej formie. Zawiera niemało przykładów nieczęsto spotykanych w podręcznikach i przemawiających do wyobraźni.

pozwala na poszerzenie posiadanej wiedzy, a także jej usystematyzowanie i prędkie powtórzenie przed egzaminem. Zakres materiału i wybór treści jest trafny do wymagań egzaminu maturalnego. Uwzględniono najnowszy system klasyfikacji organizmów, co pozwala na uaktualnienie wiedzy ucznia.Spis treści rozdziału trzeciego:1.

Tkanki roślinne.2. Anatomia i fizjologia roślin naczyniowych. 3. Korzeń. 4. Pęd. 5. Liść.6. Kwiat.7. Rozwój nasion i owoców.8. Transport wody w roślinach.9. Przegląd systematyczny roślin. Typy roślin.10.

Mszaki: mchy, wątrobowce i glewiki.11. Paprotniki: widłakowe, skrzypowe, psylotowe i paprocie.12. Rośliny nasienne. 13. Bibliografia.Opracowanie: Jadwiga Wołowska, Renata BiernackaRecenzje: dr Magdalena Sobolewska-Łącka, Jadwiga Przeciszewska"

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.