Menu

Mega hit na maturę. Biologia

Cechy produktu

  • ISBN 9788381465564 
  • Autor Jadwiga Wołowska;Renata Biernacka 
  • Wydawnictwo STORYBOX 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Kompendium wiedzy biologicznej dla maturzystów, przedstawione w prostej i przezroczystej formie. Mieści sporo przykładów nieczęsto spotykanych w podręcznikach i przemawiających do wyobraźni. Zezwala na poszerzenie posiadanej wiedzy oraz jej usystematyzowanie i prędkie powtórzenie przed egzaminem.

Zakres materiału i wybór treści jest optymalny do wymagań egzaminu maturalnego. Uwzględniono najnowszy system klasyfikacji organizmów, co umożliwia uaktualnienie wiedzy ucznia.Prezentowany materiał podzielony jest na dziesięć rozdziałów:1.Skład chemiczny i budowa komórki2.Metabolizm.

Przegląd systematyczny królestw prokariota, protista, grzyby3.Anatomia i fizjologia roślin4.Tkanki zwierzęce. Bezkręgowce5.Strunowce. Doświadczenia i obserwacje6.Ekologia. Ewolucjonizm7.Człowiek. Układy: szkieletowy, pokarmowy, krwionośny, oddechowy8.Człowiek.

Układy: wydalniczy i hormonalny. Narządy zmysłów. Budowa i działanie neuronu. Transport gazów9.Człowiek. Układ nerwowy. Rozmnażanie10.GenetykaOpracowanie: Jadwiga Wołowska, Renata BiernackaRecenzje: dr Magdalena Sobolewska-Łącka, Jadwiga Przeciszewska

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.