Menu

Mega hit na maturę. Geografia. 5. Rolnictwo i usługi

Cechy produktu

  • ISBN 9788381466851 
  • Wydawnictwo STORYBOX 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Piąty rozdział siedmiorozdziałowego kompendium wiedzy geograficznej dla maturzystów przedstawione w sposób krystaliczny i interesujący.jednakże w geografii bardzo ważny jest rysunek, to nagrana część opisowa daje spore szanse zapoznania się z motywem konieczną do egzaminu maturalnego.

Z zagadnieniami dotyczącymi obliczeń geograficznych oraz map należy jednak zapoznać się wcześniej, a audiobook traktować w tym przypadku jako powtórzenie.Spis treści rozdziału piątego:1. Naturalne czynniki warunkujące rozwój rolnictwa.

2. Pozaprzyrodnicze czynniki warunkujące rozwój rolnictwa.3. Struktura użytkowania ziemi na Świecie. 4. Zróżnicowanie poziomu produkcji rolnej na Świecie.5. Produkcja roślinna.6. Produkcja zwierzęca.7.

Rybołówstwo.8. Leśnictwo i gospodarka leśna.9. Obszary niedoborów i nadwyżek żywności. Przyczyny głodu.10. Sposoby rozszerzenia produkcji żywności.11. Transport na Świecie.12. Turystyka.13. Bibliografia.Opracowanie: Adam Sochaczewski, Anna Borowicz, Karolina WolszczakRecenzja: Beata Rogoziewicz-Rundo

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.