Menu

Mega hit na maturę. Geografia 7. Geografia społeczno-ekonomiczna Polski. Sozologia

Cechy produktu

  • ISBN 9788381466875 
  • Wydawnictwo STORYBOX 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Siódmy rozdział siedmiorozdziałowego kompendium wiedzy geograficznej dla maturzystów przedstawione w sposób krystaliczny i interesujący.jednak w geografii szczególnie ważny jest rysunek, to nagrana część opisowa daje duże szanse zapoznania się z tematyką konieczną do egzaminu maturalnego.

Z zagadnieniami dotyczącymi obliczeń geograficznych, a także map należy jednak zapoznać się wcześniej, a audiobook traktować w tym przypadku jako powtórzenie.Spis treści rozdziału siódmego:1. Ludność Polski.

2. Migracje.3. Zmiany w strukturze zatrudnienia.4. Bezrobocie.5. Rozmieszczenie ludności w Polsce.6. Rozwój sieci osadniczej i procesy urbanizacyjne w Polsce.7. Rolnictwo w Polsce. Uwarunkowania rozwoju rolnictwa.8.

Struktura stosowania ziemi.9. Produkcja roślinna i zwierzęca w Polsce.10. Rybołówstwo i rybactwo w Polsce.11. Przemysł w Polsce. Przemysł paliwowo-energetyczny.12. Stan polskiego przemysłu.13. Transport w Polsce.14.

Transport wodny śródlądowy i morski.15. Transport lotniczy.16. Transport przesyłowy.17. Systemy łączności w Polsce.18. Antropopresja i stan środowiska.19. Stan środowiska w Polsce.20. Bibliografia.Opracowanie: Adam Sochaczewski, Anna Borowicz, Karolina WolszczakRecenzja: Beata Rogoziewicz-Rundo

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.