Menu

Mega hit na maturę. Historia 1. Starożytność

Cechy produktu

  • ISBN 9788381467063 
  • Autor Krzysztof Pogorzelski 
  • Wydawnictwo STORYBOX 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Pierwszy rozdział cyklu powtórzeniowego do egzaminu maturalnego z historii.przyjemny i produktywny sposób przygotowania się do matury z historii.Każdy rozdział, oprócz najważniejszych wydarzeń o charakterze społeczno-politycznym, obejmuje także zagadnienia gospodarcze, religijne, a także najistotniejsze dane z dziedziny kultury, sztuki i osiągnięć naukowych.

Co ważne, odbiorca nie jest zarzucany niezliczoną ilością dat i faktów. Przekazane są tylko te najważniejsze, o których nie można zapomnieć.Spis treści rozdziału pierwszego:1. Cywilizacje „Żyznego Półksiężyca”.2.

Cywilizacja Sumerów.3. Babilon. Asyria. Fenicja. Izrael.4. Persja.5. Egipt.6. Cywilizacje Dalekiego Wschodu: Indie i Chiny.7. Kultura minojska i Kultura mykeńska.8. Grecja.9. Sparta.10. Ateny.11. Pokaźna kolonizacja grecka.12.

Wojny Greków z Persami w V wieku p.n.e. Wojna Peloponeska.13. Wierzenia Greków. Igrzyska sportowe w Grecji.14. Kultura i sztuka helleńska.15. Monarchia Aleksandra szerokiego.16. Kultura hellenistyczna.17.

Rzym.18. Upadek zachodniego cesarstwa rzymskiego.19. Bibliografia.Opracowanie: Krzysztof PogorzelskiRecenzja: dr Andrzej Tłomacki

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.