Menu

MERITUM Ochrona danych osobowych [PRZEDSPRZEDAŻ]

Cechy produktu

  • ISBN 9788381877992 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska SA 
  • Ilość stron 1072 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Publikacja stanowi funkcjonalne kompleksowe omówienie przepisów modelujących ochronę informacji osobowych zarówno na płaszczyźnie krajowej, jak i międzynarodowej oraz europejskiej. W opracowaniu przedstawiono problematykę ochrony danych osobowych z perspektywy poszczególnych sektorów i zagadnień szczególnych, omawiając m.in.

ochronę danych osobowych w:sektorze łączności elektronicznej,medycynie,oświacie,bankowości,sektorze ubezpieczeniowym,samorządzie terytorialnym,działalności literackiej, artystycznej i akademickiej.Poruszono w nim także wybrane problemy związane z ochroną informacji osobowych, takie jak: nienaturalna inteligencja, blockchain, zagadnienia kolizyjnoprawne czy własność intelektualna.

ponadto:ilustracją omawianych zagadnień są liczne przykłady poręczne wyraźnie wyróznione w tekście;dla każdego z omawianych zagadnień wyodrębniona jest podstawa prawna;poszczególne tematy opatrzone są na dodatek wykazem orzecznictwa (z przytoczeniem znacznych tez);tekst podzielono na szczegółowe części i opatrzono na marginesie numerami bocznymi;pokaźne kwestie, na które należy zwrócić szczególną uwagę, zamieszczone są w ramkach z opisem „WAŻNE!”;publikacja posiada szczegółowy indeks rzeczowy, którego hasła – dla szybkiego odnalezienia zagadnienia w tekście – odnoszą się do numerów bocznych.Autorami opracowania są praktycy – zarówno sędziowie, adwokaci i radcowie prawni, jak i przedstawicie administracji – z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, uznani specjaliści z zakresu ochrony danych osobowych oraz teoretycy z zróżnicowanych ośrodków akademickich.

Adresaci:Książka jest dedykowana dla prawników praktyków, podmiotów stosujących prawo we wszystkich sektorach, oraz organów administracji publicznej i sądów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.