Menu

Metody stochastyczne w badaniach porównawczych wybranych rynków energii elektrycznej. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 9788378751113 
  • Autor Alicja Ganczarek-Gamrot 
  • Ilość stron 176 
  • Rok wydania 2013 
  • Tematyka biznes i ekonomia 

Opis

Celem pracy jest analiza ryzyka zmiany ceny na rynku energii elektrycznej i porównane ryzyka zmiany ceny na polskim rynku energii elektrycznej z ryzykiem zmiany ceny występującym na rynkach niemieckim i skandynawskim z zastosowaniem metod stochastycznych. Realizacja podjętego problemu przebiegała w następujących etapach: przegląd metod stochastycznych, analiza rozkładów zmiennych z wybranych rynków, modelowanie procesów stochastycznych z rynków, estymacja ryzyka, analiza porównawcza ryzyka. Etapy analizy podjętego problemu służyły do odpowiedzi na następujące pytania badawcze Praca składa się z czterech rozdziałów. W rozdziale pierwszym opisano najważniejsze zasady funkcjonowania wybranych rynków energii elektrycznej. W rozdziale drugim opisano stosowane w literaturze modele wartości oczekiwanej oraz modele wariancji procesów stochastycznych. W rozdziale trzecim przedstawiono dostępną w literaturze teorię dotyczącą modelowania wielowymiarowych procesów stochastycznych z podziałem na modelowanie wartości oczekiwanej procesów ilustrujące zależności liniowe pomiędzy procesami oraz procesów stochastycznych. Rozdział czwarty posiada informacje o metodach szacowania ryzyka dla procesów stochastycznych. Dokonano w nim podziału metod na metody oceny ryzyka dla procesów jednowymiarowych i wielowymiarowych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.