Menu

Mężczyźni, którzy nienawidzą wilków

Cechy produktu

  • ISBN 9788308067550 
  • Autor Lars Lenth 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Literackie 
  • Ilość stron 320 

Opis

Nowa gwiazda wśród norweskich autorów kryminałów

Wciągająca powieść o dzikiej przyrodzie i tak samo dzikiej naturze człowieka

W norweskich lasach ginie kobieta zagryziona przez wilki. W ostatniej chwili ratuje swego 5-letniego syna, sadzając go wysoko na gałęzi drzewa. Chłopca przynosi do miasteczka tajemniczy pan, zawiadamiając tym samym mieszkańców o pierwszym od ponad 200 lat ataku wilków…

między obrońcami praw zwierząt a lokalną społecznością wybucha medialny spór. W walce o swoje często sięga się do środków znajdujących się daleko poza prawem.

Kto kieruje się szczytnymi ideami, a kto pragnie jedynie zbić polityczny kapitał na sprawie wilków?

Rino Gulliksen, żyjący z daleko od ludzi były mafioso i miłośnik wilków, zajmuje się tym problemem osobiście. Na miejscu pojawia się również adwokat Leonard Vangen, którego zadaniem jest zaprowadzenie porządku i niedopuszczenie do rozlewu krwi.

Lars Lenth po mistrzowsku rysuje pełen napięcia konflikt interesów i porusza ważny temat stosunku do przyrody i zwierząt. Mroczni, bezwzględni bohaterowie, nieczyste zagrywki i wartko tocząca się akcja to znakomity przepis na wciągającą powieść kryminalną.

Lars Lenth (ur. 1966) norweski pisarz, a zarazem mistrz wędkarstwa muchowego. Nakręcił dla telewizji ponad 30 programów wędkarsko-podróżniczych, napisałmnóstwo książek i artykułów z tej dziedziny. Od kilku lat pisze także powieści, którymi zyskuje coraz pokaźniejszy rozgłos. Powieść Mężczyźni, którzy nienawidzą wilków wzbudziła żywą debatę tuż przed norweskimi wyborami i uczyniła z Lentha renomowanego autora powieści sensacyjnych i kryminalnych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.