Menu

Miasto z lodu

Cechy produktu

  • ISBN 9788381940160 
  • Autor Małgorzata Warda 
  • Wydawnictwo STORYBOX 
  • Rok wydania 2019 

Opis

znikome, górskie miasteczko. Czternastoletnia Agata zostaje znaleziona w górach, w stanie krytycznym. Kiedy na miejsce przybywają pierwsi dziennikarze, dowiadują się, że dziewczynka była wychowywana poprzez samotną matkę.

Kolejne informacje o kobiecie bulwersują opinię publiczną. Inicjuje się dziennikarskie śledztwo, w którym na szali znajduje się życie nie tylko dziewczynki, ale też jej matki. Z każdą chwilą objawiają się nieznane oblicza bohaterów dramatu: dyrektorki szkoły, koleżanek, mieszkańców miasteczka.

Nowego znaczenia nabierają słowa „odpowiedzialność” i „manipulacja”. Niemym świadkiem wydarzeń jest pogrążona w śpiączce, nieprzytomna Agata.***„»Miasto z lodu« Małgorzaty Wardy to wzruszająca opowieść o niezwykłej więzi łączącej chorą psychicznie matkę i jej dorastającą córkę.

Próba budowania w tej sytuacji nawet namiastki domu – z jego ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa – jest niezmiernie nieprzystępna. Pomimo to Teresa podejmuje się jej. By nie utracić córki, walczy z chorobą, wspierając się na swych marzeniach i bezgranicznej miłości Agaty.

To książka napisana jak prawidłowy scenariusz filmowy. Lektura, której nie można przegapić”. Magdalena Kumorek, ambasadorka klubu „Kobiety to czytają” ***„nieprzeciętnie oddany klimat mroźnej zimy w górach. Autentycznie słyszałam ten skrzypiący śnieg pod butami.

Do tego aura tajemniczości, fragmenty sprawiające wrażenie snów, magnetyzujące opisy szaleństwa w ludzkim umyśle.(…) utwierdza mnie w przekonaniu, że Małgorzata Warda ma »to coś«. Nieuchwytne, skomplikowane do zbadania, lecz jest.

To autorka, której styl dałoby się wyczuć bez sprawdzania nazwiska na okładce”.Onet.pl, Agnieszka Mazur-Puchała***„To książka wielu pytań i niewielu jednoznacznych odpowiedzi. Zaskakuje, bulwersuje”.Jarosław Czechowicz, recenzent, pisarz***„»Miasto z lodu« to wyśmienity materiał do refleksji, istotnej zmiany, lecz i owocnej dyskusji.

Porusza tematy ważne, z którymi spotykamy się na co dzień. I traktuje o najpiękniejszej miłości na świecie, miłości matki do dziecka”.Przegląd Czytelniczy***„»Miasto z lodu« porusza nie tylko tematyką, lecz także wiarygodnie nakreślonymi bohaterami, solidnie osadzonymi w polskiej rzeczywistości, bohaterami zapadającymi w pamięć”.Granice.pl***„Ta książka nie jest na jeden raz, nie na jedno popołudnie.

Nie da się przejść obojętnie obok tej historii”.zapiski-okularnicy.pl***„Zaskoczyła mnie Małgorzata Warda odważnym pomysłem fabularnym wymykającym się niesprężystym ramom. To właśnie na takie książki jak »Miasto z lodu« czekam i to właśnie lektura takich niesie najwięcej czytelniczej satysfakcji”.Katarzyna Staniec, recenzentka***„Muszę przyznać, iż książka zrobiła na mnie niesamowite wrażenie.

Odkąd zaczęłam czytać, nie opuszczało mnie przejmujące uczucie nadchodzącej tragedii. Poprzez cały czas czułam to napięcie i emocje, które wylewały się z każdej kartki”.Sztukater.pl

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.