Menu

Mięcho

Cechy produktu

  • ISBN 9788366147096 
  • Autor Aneta Żukowska 
  • Wydawnictwo Karakter 
  • Ilość stron 192 

Opis

Chaosem, karnawałem i zabawą – tym właśnie, poza chorobą, jest dzisiaj moje życie. Nie da się wytwarzać bez wiary w przyszłość. Dlatego chcę świętować rozpad, burzenie porządku, zniesienie codziennych duszących reguł – chcę być ciałem, które wie, iż minie, ale wie też, że jest, i czerpie z tego bycia największą z osiągalnych rozkoszy.

Niezwykłe studium choroby. Jego autorka postawiła na to, co zmysłowe, a nie to, co metafizyczne; na przyjemność, a nie cierpienie; zrozumienie, a nie nadzieję. Szukała języka, którym dałoby się opisać doświadczenie świadomej konfrontacji ze śmiercią. Zachowała podmiotowość tam, gdzie niejednokrotnie jesteśmy z niej brutalnie odzierani.

Druga część książki posiada rozmowy z onk(/t)olożką i psycholożką – o tym, czym są choroba nowotworowa i śmierć, czy i jak o nich mówić, jak pomóc bliskim w sytuacji granicznej.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.