Menu

Między tradycją a współczesnością. Cele wychowania chrześcijańskiego według Kazimierza Masalskiego (1927-1985) - Magdalena Korycka

Cechy produktu

  • ISBN 9788361864950 
  • Autor Magdalena Korycka 
  • Wydawnictwo Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne 
  • Ilość stron 128 
  • Rok wydania 2015 

Opis

"Zło sercem zwyciężaj" - to myśl przewodnia, motto życia człowieka, o którym traktuje niniejsza praca. Tym człowiekiem był Kazimierz Masalski, doktor nauk humanistycznych. Na napisanie pracy na Jego temat złożyło się kilka powodów. Jednym z nich, może najważniejszym dla mnie, była chęć przybliżenia szerszemu gronu osób Jego postaci - dziejów życia, osobowości. Sama jedynie znajomość tego człowieka może być przyczynkiem do napisania o Nim. Ja miałam szczęście znać go, wychowywać się między innymi też przy Jego boku. Dla mnie, jako dziecka, był osoba zasadniczą, trwale zaznaczył się w moich wspomnieniach. Był moim ukochanym wujkiem. Myśli o Nim przywołują pozytywne emocje, wspomnienia o emanującym od Niego spokoju, cieple, o chwilach wspólnie spędzanych. (ze Wstępu)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.