Menu

Miłość, sutanna i śmierć. Historia dwu miłości. Powieść

Cechy produktu

  • ISBN 9788379004508 
  • Autor Józef Popławski 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 300 
  • Rok wydania 2015 

Opis

„Miłość, sutanna i śmierć” Józefa Popławskiego to historia dwóch miłości, dwóch pokoleń, dwóch połówek jabłka, które prędzej czy później i tak się odnajdą. Napisało ją samo życie...

Olimpia i Włodzimierz poznali się w szkole, gdzie pracowali jaki nauczyciele i pedagodzy. Aniela i Marek poznali się w szkole, w której się uczyli. Pierwszych złączył płomienny romans, drugich młodzieńcza miłość. Uczucie Olimpii i Włodzimierza wystawiono na wieloletnią próbę, a rozłąka spowodowana była II wojną światową i jej następstwami. Losy Anieli i marka nie były tak dramatyczne, a separacja spowodowana latami nauki w innych miejscowościach tylko umocniła ich w przekonaniu, że są dla siebie stworzeni.

Mianownikiem łączącym wszelkich bohaterów jest pokaźna miłość, której doświadczyli. Nie sposób rodzielić ich historii, choć każda z nich mogłaby stanowić materiał na osobną powieść. Piękno polskiej wsi, uroki romantycznego Paryża, walka powstańcza, a także walka o miłość – to główne składowe utworu „Miłość, sutanna i śmierć”. Nie brakuje tu jeszcze aspektów obyczajowych – życia i pracy na roli, wychowania dzieci czy wątku kleru, który w tamtych czasach odgrywał wyraźną rolę w życiu społeczeństwa. W powieści poruszono mnóstwo problemów, z którymi i dziś boryka się wielu ludzi. Historia tych par jest szczególnie odległa, lecz zarazem ponadczasowa.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.