Menu

Mistrzynie kamuflażu

Cechy produktu

  • ISBN 9788366520776 
  • Autor Magda Omilianowicz 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Mova 
  • Ilość stron 216 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Piją z radości. Piją z rozpaczy. Piją, bo lubią lub same do końca nie wiedzą dlaczego. Przecież wszyscy wokół piją jednakowo.Magda Omilianowicz rozmawia z kobietami, których życiem zawładnął alkohol, oraz z osobami z ich otoczenia: terapeutami i dorosłymi już dziećmi (DDA).

Z tych wstrząsających wywiadów i opowieści wyłania się prawdziwy obraz Polki w szponach nałogu.Reporterka szuka odpowiedzi na to, dlaczego kobiety coraz częściej sięgają po alkohol oraz jak są postrzegane poprzez innych i przez same siebie.

przedstawia historie osób, których życie jest podszyte fałszywym poczuciem bezpieczeństwa, lękiem i wstydem. Równocześnie skłania do przemyśleń: kiedy picie staje się chorobą? Gdzie leży granica pomiędzy świadomym i kontrolowanym spożywaniem alkoholu a uzależnieniem? Czy to może dotyczyć także mnie lub moich bliskich?____Od Autorki„Tu nie ma wyjątków.

Piją prawniczki, policjantki, lekarki i celebrytki. Pije się od nizin po wyżyny. Od pań, które odkurzają cudze mieszkania, po doktorantki. Od salowych po serialowe aktorki. Zwyczajność i pospolitość nałogu przeraża.

Nie liczą się habilitacje ani platynowe karty. Tu panuje pełna demokracja, jak w każdej chorobie – bo alkoholizm jest przewleką chorobą, z czego jeszcze nie wszyscy zdają sobie sprawę. Chorobą, którą można leczyć.

O ile chce się o siebie zawalczyć i podjąć leczenie.”

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.