Menu

Moja Islandia

Cechy produktu

  • ISBN 9788379429714 
  • Autor Piotr Włódarczak 
  • Wydawnictwo Novae Res 
  • Ilość stron 389 
  • Rok wydania 2012 

Opis

„Moja Karolina” to szczególnie ciekawe i napisane z znacznym humorem wspomnienia Autora z pobytu w Stanach Zjednoczonych. Piotr tuż przed czterdziestką wyjeżdża do Karoliny Północnej do pracy na fermach macior, w dziale rozrodu. Zamieszkuje w czterotysięcznym miasteczku Elizabethtown i każdego dnia odkrywa Amerykę na swoje zapotrzebowania. Pracuje na fermie nieraz jako jedyny biały, będąc minimalnym trybikiem znacznej maszyny biznesu. Zza oceanu snuje swoje opowieści demonstrujące życie na amerykańskiej prowincji, zdominowanej przez ludność kolorową.

W książce odnajdziemy zabawne opisy wzajemnych relacji autora z lokalną polonią, Afroamerykanami i Meksykanami, śmieszne historie z udziałem zwierząt, relacje z kilku podróży do innych amerykańskich stanów i miast, takich jak Waszyngton, Nowy Jork, Boston, Miami, Los Angeles, Las Vegas. Poznamy retrospekcje z czasów dzieciństwa i młodości, z praktyki produkcyjnej w PGR w Polsce i NRD, sposoby kolczykowania bydła i kontroli gospodarstw rolnych dla ARiMR, a także wspomnienia z podróży autostopem dookoła Europy i obszernego wypadu do Bangkoku.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.