Menu

Moje Serendipity - Ted Kwiatkowski

Cechy produktu

  • ISBN 9780993063411 
  • Autor Ted Kwiatkowski 
  • Wydawnictwo KWI 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Wspomnienia Teda Kwiatkowskiego – polskiego emigranta ze słonecznej Kalifornii. Począwszy od rodzinnego Pomiechówka, poprzez Nasielsk, Jackowice i Koronowo, potem Olsztyn i Gdańsk, aż do Opola, Wiednia i Kalifornii.Miał wielkie szczęście trafiania w swym życiu na wyjątkowych ludzi równocześnie w okresie okupacji jak i przez resztę życia.

Jego szefowie z Nasielska, których wpływ na komendanta Gestapo w Nowym Dworze pozwolił jemu uchronić głowę i łatwiej przeżyć okupację. Ted opisuje swoją pracę w Olsztynie, studia politechniczne w Gdańsku i służbę wojskową w Bydgoszczy, Słupsku i Szczecinie a następnie karierę Architekta wojewódzkiego w Opolu, potem w Wiedniu i w Kalifornii.Całe życie czuł, że jakiś palec odgórny tak kierował jego życiem jako cud szczęśliwego trafu, korzystny zbieg okoliczności jak w dodatku łaska kosmiczna – czyli Serendipity.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.