Menu

Moje Wynalazki. Autobiografia

Cechy produktu

  • ISBN 9788365185075 
  • Autor Nikola Tesla 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Horyzont Idei 
  • Ilość stron 138 
  • Rok wydania 2019 

Opis

NIKOLA będzie dzieckiem burzy – skomentowała fakt narodzin Nikoli Tesli akuszerka.– Nie burzy, ale światła – miała odpowiedzieć jego mama.Nikola Tesla wedle przeróżnych podań miał przyjść na świato północy, w trakcie letniej burzy z piorunami.Miał 63 lata, kiedy tekst tej książki ukazał się po raz pierwszy w czasopiśmie „Electrical Experimenter” w 1919 roku.

Moje wynalazki. Autobiografia Nikoli Tesli to pozycja, którą wybitny konstruktor i wynalazca poświęcił w szczególności młodym pasjonatom inżynierii elektrycznej, dzieląc się z nimi wspomnieniami pasjonującej i nieprzystępnej drogi życia wynalazcy.Nie jest to konwencjonalna biografia, ale przepleciona wątkami biograficznymi, napisana w dostępny dla każdego sposób opowieść o wynalazkach i wydarzeniach, które poprzedziły ich powstanie.Jest kilka powodów, dla których „Moje Wynalazki.

Autobiografia Nikoli Tesli” jest książką nad wyraz wartościową zarówno dla młodych osób poszukujących drogi działalności naukowej bądź twórczej, jak i tych, którzy już tę drogę wybrali. Przedstawia ona prometeizm naukowca wierzącego w siłę ludzkiego umysłu, a także przeplatanie się chwil triumfu z chwilami gorzkiego rozczarowania.

W niniejszej pozycji Czytelnicy będą mogli odnaleźć wiadomości, które pozwolą im wniknąć nie tylko w dorobek wybitnego wynalazcy, lecz także w pewnym sensie podążyć jego śladem, w czym pomocna okaże się m.in.

proponowana poprzez Teslę literatura oraz liczne opisy.Wartość tej książki kryje się w intencjach, które przyświecały rewelacyjnemu inżynierowi przy spisywaniu treści wywiadu adresowanego do młodych wynalazców.

Może ona stać się źródłem inspiracji, motywacji i nośnikiem wiedzy, lecz także być przestrogą przed dualizmem ludzkiej natury. Posiada potencjał dydaktyczny opatrzony dozą konkretnej dawki danych odnośnie tego, które ze swych wynalazków dojrzały Nikola Tesla cenił najszczególniej i dlaczego je wyróżnił.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.