Menu

Motylem byłaś - ebook

Opis

„Motylem byłaś..." Olgi Oleniec to tytuł jednej z biografii wybitnej polskiej piosenkarki. Biografii prawdziwej i jedynej w swoim typu. Jest to opis i analiza emigranckiej drogi, produkowana poprzez innego emigranta.

Rzetelne opisanie życia tak wielobarwnej zewnętrznie i wewnętrznie osobistości j zdaje się zadaniem niemożliwym. Dane na temat piosenkarki, które poprzez lata obiegały świat wypaczają bowiem punkt widzenia. Olga Oleniec dołożyła wszystkich starań, by „odszukać" prawdę. Odrzucić informacyjne ziarno od plew, zebrać rzetelne informacje i stworzyć „literacki portret" artystki: ze wspomnień o Niej, z wywiadów z Nią, z przemyśleń różnobarwnych wątków o niejednoznacznej treści...

Emigracja to prawdziwe wyzwanie, lecz szczęście można odnaleźć w każdym miejscu na Ziemi pod warunkiem, że obdarzymy bezwarunkową miłością i zaufaniem wszelkich naokoło...

Książka demonstruje nam Gwiazdę jakiej nie znaliśmy. Nadzwyczajną damę z klasą na scenie, która z dala od blasku fleszy była skromną, kochającą i oddaną rodzinie matką i żoną. Na zapotrzebowania książki autorka, zebrała informacje na temat piosenkarki pomiędzy innymi od przedstawicieli Polonii amerykańskiej.

Imię i nazwisko pomijane jest celowo, to test dla koneserów korzystnej muzyki XX wieku, test miłości dla Gwiazdy tego FORMATU. Myślę, iż rozszyfrowanie zagadki będzie jednak przysłowiową „bułką z masłem" albo łyczkiem kawy w jednej z kawiarenek!

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.