Menu

Mumia zmartwychwstała. Lot No. 249

Cechy produktu

  • ISBN 9788379505883 
  • Autor Arthur Conan Doyle 
  • Wydawnictwo Armoryka 
  • Ilość stron 152 
  • Rok wydania 2014 

Opis

W 1884 r. Abercrombie Smith, sportowiec i student medycyny na Uniwersytecie Oksfordzkim, zostaje wezwany do pokoi swego sąsiada i kolegi Edwarda Bellinghama. Bellingham, fanatycznego student egiptologii, który dużo starożytnych egipskich artefaktów, który zemdlał z powodu szoku.

Kiedy Smith wykorzystuje swoje umiejętności medyczne, aby ożywić Bellinghama, przyjaciel tego ostatniego, William Monkhouse Lee wyjaśnia, iż Bellingham ma dziwną obsesję na punkcie egipskiej mumii, którą kupił na aukcji.

Bellingham trzyma mumię w swoim pokoju i nazwa ją „Lot 249”, bo tak brzmiały słowa, którymi określano ją podczas licytacji. Poprzez kilka następnych tygodni Smithowi nieraz przeszkadzają odgłosy bełkotu i mamrotania z pokoju Bellinghama.

Dozorca budynku, Thomas Styles, zwierza się Smithowi, iż słyszał, jak coś chodzi po pokoju Bellinghama, gdy Bellingham jest poza domem. Krótko potem student o imieniu Long Norton, do którego Bellingham ma od zadawnioną urazę, zostaje brutalnie zaatakowany poprzez tajemniczą i pozornie nieludzką postać.

A co było dalej czytelnik dowie się po lekturze opowiadania. Nakłaniamy!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.