Menu

Na początku był dźwięk. Twórczość radiowa Feliksa Netza

Cechy produktu

  • ISBN 9788378651796 
  • Autor Barbara Zwolińska 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego 
  • Ilość stron 250 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Książka jest znakomitą pozycją wzbogacającą istniejące zasoby naukowe polskiego radioznawstwa. Cechują ją precyzyjność, odpowiedzialność i sumienność i szczególnie rzetelny opis. Netz - człowiek radia - doczekał się idealnego portretu nakreślonego skrupulatnie i krystalicznie.

Połączenie i przenikanie się kompetencji literaturoznawcy i medioznawcy daje perfekcyjne i wielowymiarowe rezultaty. Barbara Zwolińska, erudytka w zakresie badań literackich, postanowiła poszerzyć swą wiedzę o badania medioznawcze, a niezwykle radioznawcze.

Autorka przedstawia w recenzowanej książce liczne oblicza Netza, a Jej imponująca wiedza w tym zakresie pozwala na swobodne zestawienia i paralele. Szczegółowe zaprezentowanie tylu oblicz twórcy z Katowic zasługuje na podkreślenie i zachwyt.

Rzadko się bowiem zdarza, żeby człowiek radia prezentował tak najróżniejsze talenty, lecz i nieczęsto można znaleźć pozycje, które żeby twórcom związanym z radiem tak rzetelnie oddawały sprawiedliwość.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.