Menu

Na zawsze piękni i młodzi

Cechy produktu

  • ISBN 9788379490318 
  • Autor Emma Popik 
  • Wydawnictwo RW2010 
  • Ilość stron 215 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Ofiarowujemy czytelnikom sprawdzoną hard sf. Prezentowane opowiadania – ostre, zasadnicze i niezmiennie niebanalne – ukazywały się drukiem w „Fantastyce”, „Nowej Fantastyce”, „Science Fiction”, „Fantasy and Horror” i w osobnych wydaniach książkowych; wśród nich Mistrz – renomowany za jedno ze stu najkorzystniejszych polskich opowiadań. Zebraliśmy je razem i wierzymy, iż tą literacką ucztą zadowolimy zarówno wymyślnych smakoszy, jak czytelników lubiących po prostu korzystną, „męska” prozę, całkowitą akcji, przygód, mięsistych scen, lecz niepozbawioną refleksji.

Emma Popik – Mistrzyni niedużej Apokalipsy – funduje nam całkowitą przygód i emocji podróż w czasie i przestrzeni. Zaczynamy od Ziemi w niedalekiej przyszłości, wraz z jej problemami społecznymi – uzależnieniem od urządzeń, mediów, młodości – potem akcja przenosi się na inne światy, ucieka od degenerującej się Matki-Ziemi, ale wciąż rzecz dzieje w nieodległym jutrze, żeby nagle we wstrząsającym Nadejściu Fortynbrasa skoczyć w przód i trafić na agonię naszej rzeczywistości. Kolejna odsłona to „odrodzenie” ziemskiej cywilizacji w Mistrzu i Enklawie, może jednak nie całkiem nieudane, stąd Zezwolenie na początek czegoś zupełnie nowego, w jakiejś pętli czasu, w odmiennych warunkach. Zbiór zamyka niosący nadzieję Vaast.

Szokujące wydarzenia, świeże światy i fascynujące pomysły – oto recepta na wspaniałe opowiadania.

Emma zaprowadzi cię do dzikich dzielnic, gdzie rządzi zdegenerowana technika, pociągnie w podziemia kryjące gigantyczne zespoły urządzeń, które miały wszystko człowiekowi zapewnić, więc oddał im swoje życie; zamknie cię wraz z nimi w domu – i tylko one będą twoim oknem na świat, a potem powiedzie cię do Terminalu, skąd zamiast do raju obiecanego trafisz do ludzkiego piekła.
Będziesz walczył, opierał się? Próbuj, choć maszyny mają programy uwzględniające twój bunt.

Emma jednak, jak za każdym razem, skupia się na człowieku i jego sprawach. Choć nagi i bezbronny, oddzierany po kawałku z dumy, woli i ciała, wciąż ma marzenia i wiarę w ocalenie. Ufa,na dodatek w jego mieście pojawi się enigmatyczny przybysz, który samą swoją obecnością wszystko naprawia. Rozpoznasz go, dasz się odmienić, przemkniesz cało pośród ścierających się mocy?
Próbuj, nie ustawaj...


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.