Menu

Nauka i Teologia - niekoniecznie tylko na jednej planecie. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 9788378864684 
  • Autor Michał Heller 
  • Wydawnictwo Copernicus Center Press 
  • Ilość stron 128 
  • Tematyka biografie i pamiętniki, dramat, literatura piękna, klasyczna i poezja, humanistyczne, powieści i opowiadania 

Opis

Gdy w gronie ludzi niezaangażowanych religijnie, pada słowo „teologia”, natychmiast pojawia się pytanie: Czy aktualnie, wobec jej notorycznego konfliktu z nauką, można jeszcze mówić o teologii, która w jakimś racjonalnym sensie byłaby partnerką innych nauk?

choćby jeżeli pytanie to nie zostaje wypowiedziane głośno, zawisa w powietrzu jako drążąca wątpliwość. Nie znaczy to jednak, iż wszelkie polemiki ustały: zdaniem jednych, konflikty pomiędzy teologią a nauką polegają wyłącznie na nieporozumieniach metodologicznych; zdaniem innych, dotykają istoty rzeczy i kompromitują teologię.

Tak czy inaczej, istnienie konfliktów jest faktem historycznym. I zapewne pozostaną one z nami do końca dziejów zarówno nauki, jak i teologii. Choćby z tego względu, iż zagadnienia, jakich te konflikty dotykają, są zbyt doniosłe, by każde pokolenie nie musiało ich przemyśleć od nowa. - Michał Heller

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.