Menu

Niedopowiedziane

Cechy produktu

  • ISBN 9788366354142 
  • Autor Angelika Chrzanowska 
  • Wydawnictwo Primum Verbum 
  • Ilość stron 107 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Dawno, dawno temu żyła sobie pewna młoda dziewczyna, która wyjątkowo kochała pewnego chłopca. Chłopiec kochał ją w dodatku. Pewnego dnia dziewczyna zachorowała. Było jej odtąd bardzo zimno i nie chciała nigdzie wychodzić; czasem siadała, patrząc się w ten brudny punkt na ścianie; przestała jeść, bo jakoś nie miała na to ochoty, potem przestała spać, bo koszmary nie pozwalały jej na to.

Chłopiec się bał i Ona też się bała, jednak żadne z nich nie miało odwagi o tym opowiedzieć…Niedopowiedziane to powieść epistolarna, która stanowić ma swojego typu autoterapię dorosłej kobiety. Tekst przedstawia, jak niewłaściwe relacje bohaterki z matką w okresie dzieciństwa wpłynęły na wybór obiektu miłości w jej dorosłym życiu.

Listy przeplatają się z monologiem wewnętrznym, mocno nasyconym emocjami, które zmieniają się w zależności od etapu dojrzałości psychicznej bohaterki. Jest to swego rodzaju studium obsesji, naiwności i głębokiego zakochania.

Młoda kobieta analizuje bowiem swoje wcześniejsze zachowania, relację z ukochanym, wspomina wcześniejsze plany i marzenia, na chwilę obecną już niemożliwe do zrealizowania. Pełne miłości i jednocześnie pewnej desperacji listy do pana przeplatają się z tymi do matki, w których unaocznia się samotność i bezbronność kobiety pozbawionej matczynego wsparcia.

Tekst ma być pamiętnikiem, tłumaczeniem reakcji związanych z emocjonalnym osamotnieniem, a jednocześnie formą pogodzenia się bohaterki z przeszłością.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.