Menu

Niepewność sytuacji prawnej jednostki w prawie administracyjnym

Cechy produktu

  • ISBN 9788326476266 
  • Autor Adam Błaś 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska SA 
  • Ilość stron 328 
  • Rok wydania 2014 

Opis

W październiku 2013 r. Odbyło się we Wrocławiu IV Krakowsko-Wrocławskie Spotkanie Naukowe Administratywistów. Wzięli w nim udział pracownicy naukowi i doktoranci Katedry Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Instytutu Nauk Administracyjnych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Prezentowana praca gromadzi publikacje naukowe przedstawione w trakcie tego spotkania.

Publikacja jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym kompleksowym studium problemu niepewności sytuacji prawnej jednostki w prawie administracyjnym. Autorzy prezentują znaczne i zarazem rozmaite ujęcie tego zagadnienia. Definiują problem na gruncie prawa administracyjnego materialnego, procesowego i ustrojowego, klasyfikują postacie niepewności, oceniają i egzemplifikują na potężnym materiale normatywnym. Biorąc za punkt wyjścia ideę stabilności uprawnień nabytych przez jednostkę na podstawie norm prawa administracyjnego, poszukują rozwiązań posiadających na celu ograniczenie stanu niepewności jednostki, niestabilności nabytych uprawnień i redukowania poziomu narastania tego zjawiska w praktyce.

Adresaci:
Monografia jest asygnowana dla pracowników naukowych, doktorantów, sędziów sądów administracyjnych, adwokatów, radców prawnych, a także studentów wydziałów prawa i administracji.

"Obok tej pracy nie można przejść obojętnie. Jej lektura skłania do refleksji, stanowi również inspirację do dalszej, ożywionej dyskusji. Twórcy tego dzieła podjęli się wykonania wysoce skomplikowanego i ambitnego zadania".

Prof. Nadzw. Dr hab. Zofia Duniewska


Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.