Menu

Nietrwała ondulacja, czyli rozterki fryzjerki - Małgorzata Thiele (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380839380 
  • Autor Małgorzata Thiele 
  • Wydawnictwo Novae Res 
  • Ilość stron 238 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Kiedy zaskakuje nas los, warto zabrać sprawy w swoje ręce i uczesać scenariusz

Zuzka to urodziwa fryzjerka z milionem pomysłów na minutę, która fryzjerką pozostała… poprzez przypadek. A tych w jej życiu nie brakuje! Bohaterka dowcipnie opowiada o swych perypetiach, wtajemniczając nas w zwariowane historie rodzinne. Z tych opowieści poznamy jej ukochanego Krzyśka, zwanego nieślubnym, i ich rozkosznego synka Antosia. Niebagatelną rolę w historiach niedoszłej wokalistki odegrają opiekunka Antosia Panika (czyli pani Monika) i jej unikalny syn Antoni (zwany Banderasem). Los podsuwa różne scenariusze, a podejrzliwość bywa szkodliwa, dlatego Zuzia wpadnie w nieduże tarapaty. Czy wybrnie z nich dzięki urokowi osobistemu, zdolnościom fryzjerskim, doskonałej kreatywności i pomocy osób z najbliższego otoczenia?

Ni stąd, ni zowąd okazało się, iż cudze włosy to coś, z czym potrafię zrobić więcej niż inni. A kiedy po pewnym czasie trafiłam na praktykę do samego Karola Meyera i Karol ocenił moje uczesania bezsprzecznie lepiej niżeli jakikolwiek internauta mój wokal, klamka zapadła.
pozostałam fryzjerką.
Od tej chwili przestałam brać pod uwagę ponowne zdawanie chemii, lecz tak do końca nie porzuciłam myśli o śpiewaniu. Śpiewająca fryzjerka – to mogło chwycić. Coś jak taksówkarz recytujący wiersze. Widziałam takiego w telewizji. Chodził mi po głowie ten pomysł, tak długo, jak nie zagadnęłam pierwszej klientki. Zaczęłam rozmawiać… i śpiewanie odłożyłam na później. Bo czego to się człowiek nie dowie w trakcie takiej rozmowy!


Małgorzata Thiele – mieszkanka zakątka Polski, który na mapie prognozy pogody w telewizji zakrywany jest planszą z nazwą dnia tygodnia. Wieloletnie obserwacje przekonały ją, że pod planszą toczy się życie, i to czasem w sposób dość zabawny, o czym opowiedziała w swej książce „Trzy panie w samochodzie, czyli sekta olimpijska”. Ponieważ tych obserwacji ma więcej, spisała je ponownie i sądzi, iż jeszcze o nich opowie.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.