Menu

Niezwykły świat przedwojennego futbolu

Cechy produktu

  • ISBN 9788301206406 
  • Autor Remigiusz Piotrowski 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2019 

Opis

- Dlaczego kluby nie mogły płacić piłkarzom?- Ile kosztowało „ustawienie” meczu w II RP?- Jak wyglądał trening przedwojennej drużyny?- Dlaczego rabin przerwał mecz?„Na stadionie sportowym 20 000 ludzi wrzeszczy, denerwuje się, rzuca czapkami, przedstawia… Ze wszelkich stron Polski nerwowe telefony: wygrali czy skapitulowali?”Książka przybliża barwny świat przedwojennego futbolu.

Świat pełen sprzeczności, w którym po boiskach biegali robotnicy i inteligenci, a choć żaden z nich nie mógł na piłce zarabiać, na boku dorabiało na niej wielu. To wtedy działacze świecili przykładem a po cichu część z nich snuła misterne intrygi; gwiazdy rozbudzały wyobraźnię tłumów, by po chwili okładać się pięściami po głowach, a eleganccy dżentelmeni w kapeluszach rozprawiali na trybunach o sztuce i… lżyli do utraty tchu sędziego-kalosza.

To w końcu świat idealistów, romantyków i niepokornych pionierów. Pełen pasji, humoru. Dziwny i intrygujący.Autor opowiada nam historię o tym, co jedli przedwojenni piłkarze, jak podróżowali, co im spędzało sen z powiek.

Wspomina o największych skandalach, zajadłych polemikach, klubowych animozjach, osobliwych przesądach, piłkarskich zwyczajach, nadziejach, radościach i rozczarowaniach. Odkrywa słodko-gorzkie realia tego, czym był futbol w II RP, a czym niekiedy bywał i czy nadal coś nas z nim łączy.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.