Menu

Norweski pacjent. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 9788308071120 
  • Autor Lars Lenth 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Literackie 
  • Ilość stron 312 
  • Tematyka horrory i thrillery 

Opis

Norwescy deweloperzy i enigmatyczna śmierć polskiego robotnika pracującego na czarno

Bestsellerowy skandynawski thriller autora mężczyzn, którzy nienawidzą wilków

Z zatoki Oslofjorden wyłowione zostają zwłoki polskiego robotnika. Przywiązane do ciała pustaki nie budzą wątpliwości co do charakteru zbrodni. Za sprawą tego wydarzenia po wielu latach ponownie splatają się losy trojga dawnych szkolnych znajomych: policjantki Mariken Varden, adwokata Leo Vangena i cynicznego, niecofającego się przed niczym przedsiębiorcy Terje Klavenesa.

Kierowany przez Terjego i zakrojony na ogromną skalę projekt budowlany, polegający na postawieniu apartamentowców na terenie dawnego lotniska, jest przeżarty korupcją. Powodzenie całego przedsięwzięcia w gruncie rzeczy zależy od dwóch wynajętych poprzez niego opryszków – Nilsa Haetty i Rino Gulliksena – którzy, chwytając się niekoniecznie legalnych metod, próbują zastraszyć robotników, oszukanych udziałowców i wreszcie protestujących przeciwko budowie obrońców środowiska i wielbicieli ptaków.

równocześnie satyryczna i poważna powieść o ludzkich losach w Bærum - wiosce, której wszyscy nienawidzą. Aktualny i powracający w dodatku w Polsce temat konfliktu deweloperów i obrońców przyrody oraz problem pracujących na czarno emigrantów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.