Menu

Nowe czasy. Przeminą smutne dni

Cechy produktu

  • ISBN 9788366217195 
  • Autor Edyta Świętek 
  • Wydawnictwo Replika 
  • Ilość stron 384 

Opis

Nowa Huta lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia początkuje podupadać gospodarczo. Coraz trudniej o stabilne zatrudnienie, prywatni przedsiębiorcy wyzyskują pracowników, w obywateli uderzają jednocześnie duże afery gospodarcze, jak i drobni oszuści poszukujący prostego zarobku. W tym chaotycznym otoczeniu bohaterowie powieści świeże czasy ekspresowo dorośleją i tracą młodzieńcze złudzenia. Przed Wiolettą rysuje się perspektywa samotnego macierzyństwa. Zespół muzyczny założony poprzez Adriana kończy działalność. Marek nie potrafi sobie poradzić z piętrzącymi się trudnościami po tym, jak jego ukochana padła ofiarą brutalnej napaści. Karol z bezsilnością obserwuje zmagania swoich dzieci z przeciwnościami losu i pomimo dużej determinacji nie jest w stanie im pomóc. W rodzinie Pawła Szymczaka jeszcze pojawiają się liczne zmartwienia – zaaferowani pogonią za pieniędzmi rodzice nie dostrzegają potrzeb własnej córki oraz tego, iż dziewczynka popada w anoreksję.

Powieść Przeminą smutne dni jest historią o nieprzystępnym dojrzewaniu i problemach, z jakimi zmagali się młodzi ludzie tuż po okresie przemian ustrojowych w Polsce.

Ta historia opowiada o sile miłości i przyjaźni. O wyborach, których efekt zawsze stanowi dla nas wielką niewiadomą. O tym, jak ważna jest rodzina. Już dawno nie czytałam tak prawdziwej, emocjonalnej i wzruszającej powieści.

Dorota Gąsiorowska, autorka m. In. Karminowego serca

Poruszająca historia o ludziach, którym przyszło żyć, kochać i marzyć w niezwykłych czasach. Polecam!

Krystyna Mirek, autorka m.in. Ceny szczęścia

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.