Menu

O wzniosłym i tajemniczym połączeniu z Bogiem, które sprawuje w nas łaska - Maciej Józef Scheeben, Euzebiusz Nieremberg (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379505722 
  • Wydawnictwo Armoryka 
  • Ilość stron 220 
  • Rok wydania 2014 

Opis

W księdze poprzedzającej – "O istocie łaski Bożej" – rozważaliśmy i przyglądaliśmy się istocie łaski uświęcającej, a mianowicie, jakim to ona jest przymiotem wielce znakomitym, nadprzyrodzonym, od Boga w cudowny sposób danym naszej naturze, przy pomocy którego stajemy się uczestnikami natury Boskiej i podobnymi do niej w jej szczytnych doskonałościach.

Skoro zaś natura nasza jest tak wysoko wyniesiona i dziwnie przemieniona i do Boskiej tak wielce upodobniona, musimy także wstępować w związek z Bogiem najściślejszy, nieodgadniony i żywy a wskutek tego wspaniałość i wartość łaski oczywiście jeszcze wyżej się podniesie.

To połączenie z Bogiem enigmatyczne, wywołane i dokonane przez łaskę stanowić będzie osnowę księgi drugiej. Duch Święty w Piśmie św. I u Ojców wymieniony jest jako ta osoba Boska, z którą łączymy się w sposób szczególniejszy przez łaskę.

Duchowi Świętemu, trzeciej osobie Trójcy Przenajświętszej, jakby na granicy Bóstwa stojącej, przypisuje się głównie połączenie Boga ze stworzeniem i stworzenia z Bogiem. Nadto jest On osobistym przedstawicielem miłości Ojca i Syna, od których pochodzi.

Skoro więc połączenie Boga ze stworzeniem dokonuje się właśnie za pomocą Jego miłości a z drugiej strony połączenie nasze z Bogiem w tym życiu zasadza się przeważnie na miłości ku Niemu, to widoczną jest rzeczą, dlaczego Duch Święty pod tym względem całą Trójcę Świętą ukazuje.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.