Menu

Ocena własna sprawności fizycznej członków kadry narodowej karate

Cechy produktu

  • ISBN 9788379002450 
  • Autor Mateusz Zarzecki 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 95 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Mateusz Zarzecki w książce "Ocena własna wydajności fizycznej członków kadry narodowej karate” dokonał przeglądu literatury i przedstawił w skrócie historię karate jako sztuki walki, ale także prężnie rozwijającej się dyscypliny sportowej. Zwrócił uwagę na charakterystyczne okresy rozwoju karate: hinduski, chiński, okinawski, japoński i ogólnoświatowy. Przedstawił pojęcie produktywności fizycznej i omówił najważniejsze typy koncepcji sprawności fizycznej: mechanistyczno - biologiczny, behawioralno - kulturowy, motoryczny, fizjologiczno - medyczny.

W pracy tej zostały omówione także pojęcia motoryczności i zdolności motorycznych. Przedstawiono definicje i elementy istotnych z punktu widzenia dyscypliny karate cech motorycznych, w których zdolności te się przejawiają. W części badawczej wykorzystano kwestionariusza ankiety jako narzędzia do zbadania oceny własnej wydajności fizycznej (w ujęciu motorycznym) członków kadry narodowej karate.

Zawodnicy najwyżej oceniają swoją koordynację ruchową, natomiast najniżej siłę. Mężczyźni wyżej od kobiet ocenili wszystkie elementy produktywności fizycznej z wyjątkiem gibkości. Kobiety wyżej oceniły swoją produktywność fizyczną ogólną od mężczyzn. Członkowie kadry narodowej wyżej oceniają swoją sprawność fizyczną ogólną od większości jej poszczególnych składowych.


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.