Menu

Ochrona prawna oraz naruszenie wizerunku sprawcy przestępstwa - Dominik Morgała (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788366265301 
  • Autor Dominik Morgała 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo e-bookowo 
  • Ilość stron 204 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Dominik Morgała – doktor nauk prawnych, absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Podyplomowe Studia zapobiegania Przestępczości Gospodarczej, Skarbowej i Przeciwko Mieniu na WPiA UW, a także Podyplomowe Studium Prawa Konkurencji w Polskiej Akademii Nauk.

Odbył aplikację radcowską zakończoną zdanym egzaminem zawodowym. Radca Prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Autor i współautor publikacji naukowych z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego, problematyki ochrony dóbr osobistych i prawa prasowego.

Książka stanowi pierwszą w literaturze prawniczej opublikowaną monografię poświęconą jednocześnie ochronie, jak i naruszaniu wizerunku sprawcy przestępstwa. Wizerunek jako niezwykle wrażliwe dobro osobiste jest przedmiotem zainteresowania wielu dziedzin prawa, w tym prawa karnego materialnego, prawa karnego procesowego, prawa cywilnego, prawa autorskiego, czy prawa prasowego.

Autor dokonał kompleksowego omówienia poruszanej problematyki i podjął próbę rozstrzygnięcia wielu, występujących jednocześnie w teorii, jak i praktyce wykorzystywania prawa, problemów i konfliktów dotyczących, z jednej strony ochrony dobra osobistego w postaci wizerunku sprawcy przestępstwa, a z drugiej strony naruszania wizerunku, w tym użytkowania go dla realizacji interesu publicznego.

Monografia jest adresowana do studentów, doktorantów oraz przedstawicieli doktryny prawa karnego materialnego oraz procesowego, a także prawa cywilnego. Z uwagi na poręczny rozmiar poruszanych zagadnień publikacja będzie także {pomocn|przydatn)a dla praktyków, w tym sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych oraz przedstawicieli środków społecznego przekazu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.