Menu

Oczami dziecka - ebook

Opis

Książka „Oczami dziecka" to zbiór historii z dnia codziennego, widziany z perspektywy dziecka od niemowlaka, poprzez dorastającego nastolatka, do osoby dorosłej. Przekazywanie cennych wartości dziecku, trafne traktowanie, sposób pokazujenia mu świata od momentu jego urodzenia. To wszystko co nam wydaje się niedużo istotne, wpływa na rozwój dziecka i kształtowanie jego osobowości.

Książka ma celu na dodatek uzmysłowienie dorosłym, iż dziecko to nie tylko dziecko, lecz aż dziecko. To człowiek, który chłonie wszystko co go otacza. Istota, który zasługuje na szacunek, szczerość, odpowiednie traktowanie i wszystko co najkorzystniejsze. Publikacja ma uświadomić rodzicom, że dziecko na świecie nie jest ze swojego kaprysu. To my - rodzice, daliśmy mu życie. Jesteśmy za niego odpowiedzialni od dnia poczęcia. I to naszym zadaniem jest zapewnić mu jak najkorzystniejszy rozwój. Nie możemy obarczać dzieci swymi niepowodzeniami, tłumacząc sobie, iż "to tylko dziecko i niczego jeszcze nie rozumie". Rozumie wyśmienicie, choćby kiedy jeszcze nie potrafi mówić. Dopóki nikt mu tego nie wyjaśni, rozumie to po swojemu. Jeśli rodzic - wzór i autorytet dla dziecka, oszukuje je i źle traktuje - to jest ono przekonane, że tak należy robić i postępować. Odwdzięcza się nam tym, co od nas dostaje.

To jak dziecko zostaje wychowane i co dostaje od dorosłych, rzutuje na całe jego obecne i późniejsze życie. Każdy człowiek, nieznaczny czy spory ma uczucia, dlatego należy mu się godne traktowanie.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.