Menu

Od niechcenia

Cechy produktu

  • ISBN 9788381192118 
  • Autor Leszek Mierzejewski 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 322 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Esencja książki toczy się wokół Andrzeja, wiejskiego chłopaka, który po maturze wyjeżdża do stolicy. Po zdaniu egzaminów na Politechnikę Warszawską i zamieszkaniu w akademiku – inicjuje burzliwe życie studenta, sportowca AZS i bramkarza w jednej z wielu warszawskich nocnych restauracji.

Są to burzliwe lata 60., czasy wielu paradoksów w naszym kraju. Bohater, będąc młodym człowiekiem, zarabia grube pieniądze, lecz nic nie może za nie nabyć. W sklepach brakowało dosłownie wszystkiego! Ustawiały się długie kolejki. Bohater stał się mistrzem w kombinowaniu. Raz był na wozie, a raz pod wozem,za każdym razem spadał na dwie, zdrowe nogi. Z biednego, wiejskiego chłopaka – wyszedł na bogatego biznesmena, jednak życie także go nie rozpieszczało.

Opowiadając o perypetiach swych bohaterów, autor pieczołowicie przypomina najważniejsze wydarzenia tamtego czasu. Raz są to polityczne paroksyzmy z grudnia tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego roku. To znów obszerne wydarzenia sportowe jak zwycięstwa polskich kolarzy w Wyścigu Pokoju albo sukcesy narodowej jedenastki w trakcie mistrzostw świata w piłce nożnej w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym drugim roku. Jednak najważniejsze wspomnienia Andrzeja są związane z początkiem pontyfikatu Jana Pawła II...


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.