Menu

Odcięty palec. The Adventure of the Engineer's Thumb

Cechy produktu

  • ISBN 9788379506187 
  • Autor Arthur Conan Doyle 
  • Wydawnictwo Armoryka 
  • Ilość stron 93 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Książka w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. A dual Polish-English language edition.Do doktora Watsona zgłasza się pacjent z ciężką raną. Victor Hatherley, inżynier hydraulik, opowiada, że został zatrudniony poprzez pułkownika Lysandera Starka do ustalenia przyczyn awarii maszyny służącej rzekomo do prasowania w brykiety ziemi foluszniczej (używanej do folowania tkanin).

W zamian za pracę nocną i zachowanie zlecenia w tajemnicy pułkownik zaoferował 50 gwinei, co przekraczało roczne zarobki inżyniera. Mimo iż klient nie budził zaufania, hydraulik przyjął postawione warunki.

Po dotarciu na wyróznioną stację w Eyford koło Reading w hrabstwie Berkshire i następnie do jakiegoś domu na odludziu Hatherley zobaczył piękną kobietę, zapewne cudzoziemkę, która ostrzegła go łamaną angielszczyzną, żeby bez zwłoki opuścił to miejsce, gdyż coś mu grozi.

(za Wikipedią).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.