Menu

Odwaga w przywództwie

Cechy produktu

  • ISBN 9788380877771 
  • Autor Brene Brown 
  • Wydawnictwo MT Biznes 
  • Ilość stron 358 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Co robić, by kształtować odważniejszych, śmielszych liderów i jak zaszczepić odwagę w kulturze organizacji? Jak wytwarzać środowiska pracy, które sprzyjają poczuciu przynależności i twórczej swobody wśród pracowników?Brené Brown, autorka pięciu bestsellerów „New York Timesa”, od ponad dwudziestu lat bada emocje i doświadczenia nadające sens naszemu życiu, a poprzez ostatnich siedem lat poświęciła niemało czasu na pracę z wpływowymi liderami i zespołami z całego świata.

W niniejszej książce, w charakterystyczny dla siebie i renomowany przez czytelników sposób, udziela odpowiedzi na powyższe pytania, powołując się na wyniki swych badań, a przy okazji przywołując liczne anegdoty i przykłady.Na odważne przywództwo składają się cztery kompetencje, których można się nauczyć, które mają potężne przejawy w praktyce i które można mierzyć.

Aby jednak się pewnych rzeczy nauczyć, a innych oduczyć, potrzeba śmielszej pracy, nieprzystępnych rozmów i wielkoduszności. Czy to jest proste? Nie! Ponieważ nie zawsze odruchowo przedkładamy odwagę nad wygodę.

Czy jednak warto się wysilać? zdecydowanie tak! Chcemy się przecież wykazywać odwagą w życiu i w pracy. W jaki więc sposób możemy realizować koncepcję odważnego przywództwa?Odważny lider to ktoś, kto bierze na siebie odpowiedzialność za poszukiwanie potencjału w pomysłach i innych ludziach, a potem z odwagą ten potencjał rozwija.Odważny lider nie udaje, iż zna odpowiedź na każde pytanie, tylko niezmiennie wykazuje się ciekawością i stara się zadawać właściwe pytania.Odważny lider wie, iż władza nie jest skończonym zasobem, który należy w jak największym stopniu zachowywać dla siebie.

Wie, że władzy można mieć więcej, jeśli się nią dzieli z innymi.Odważny lider nie unika skomplikowanych rozmów ani nieprzystępnych sytuacji, a kiedy trzeba, potrafi się wykazać wrażliwością.Liderzy różnych organizacji – począwszy od niepokaźnych start-upów, przez producenta rodzinne, organizacje non profit i organizacje społeczne, a na firmach z listy Fortune 50 skończywszy – mogą stać się lepszymi przywódcami, o ile nauczą się właściwie korzystać ze swoich zasobów empatii, zdolności do budowania więzi czy odwagi.

Ta książka daje liderom poręczne narzędzia, które pozwolą im uniknąć marnowania czasu na próby nieefektywnego i nieproduktywnego zarządzania zachowaniem własnym i innych.***W książce Odwaga lidera Brené podsumowuje wyniki dwudziestu lat badań w postaci wnikliwych obserwacji dotyczących praktyki odważnego przywództwa.

Ta książka to poradnik dla każdego, kto pragnie odważnie przewodzić, śmiało żyć i w sposób świadomy wskazywać drogę innym.Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna Facebooka, założycielka LeanIn.Org, a także OptionB.OrgBrené była kiedyś gościem studia Pixar.

Rozmawiała z naszymi ludźmi od filmów, którzy słuchali jej uważnie, ponieważ najlepsze filmy to te, które powstają pod wpływem wrażliwości, gdy się przezwycięża przeszkody i mierzy z trudnościami, gdy się pada na twarz.

Łatwo jest siedzieć i opowiadać o wartościach, na których powinna się opierać kultura stanowiąca źródło poczucia bezpieczeństwa i sensu – niezwykle trudno natomiast coś takiego w praktyce stworzyć. Trzeba się wykazywać ciągłą uwagą.

Trzeba tworzyć środowisko, w którym ludzie czują się bezpieczni, mogą się wykazywać odwagą i pozwalają sobie na wrażliwość. Wymaga to pokaźnych umiejętności, ale te umiejętności każdy może posiąść. Ta książka to korzystny punkt wyjścia.Ed Catmull, prezes Pixar i Walt Disney Animation Studios, współautor książki Kreatywność S.A.Brené jest dla Google Empathy Lab niczym Obi-Wan Kenobi.

Za jej sprawą nasi liderzy towaru otworzyli się na kwestię wrażliwości i zaczęli ją uwzględniać w naszych produktach, zamiast dążyć do jej eliminacji. To znaczący przełom, dzięki któremu można każdego dnia zaprzęgać do pracy wszystko, co w człowieku żywe, nieuporządkowane i serdeczne.

Odwaga lidera to niezwykle zmyślnie zaprojektowany i produktywny trening dla Jedi, na który wszyscy od dawna czekaliśmy.Danielle Krettek, założycielka Google Empathy Lab***Brené Brown – prowadzi badania na University of Houston, gdzie kieruje katedrą ufundowaną specjalnie dla niej przez Huffington Foundation w ramach Graduate College of Social Work.

Od dwudziestu lat zajmuje się zagadnieniami odwagi, wrażliwości, wstydu i empatii. Jest autorką pięciu bestsellerów „New York Timesa” zatytułowanych: Odwaga lidera, Z odwagą w nieznane, Rosnąc w siłę, Z wielką odwagą i Dary niedoskonałości.

Jej wystąpienie z konferencji TED, zatytułowane The Power of Vulnerability, znajduje się w pierwszej piątce najpopularniejszych nagrań z TED na świecie i ma ponad 35 milionów wyświetleń. Stworzyła także dla platformy Netflix film pt.

Brené Brown: Odwagi, w którym z humorem i empatią wyjaśnia, jak znaleźć odwagę w kulturze zdominowanej przez niedostatek, strach i niepewność.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.