Menu

Odważ się pokonać granice

Cechy produktu

  • ISBN 9788378292760 
  • Autor John Townsend 
  • Wydawnictwo Vocatio 
  • Ilość stron 272 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny. Gdzie zawodzą granice, tam rozpadają się relacje, ludzie cierpią, a jakość życia spada.

Granice dotykają naszej psychiki, a także więzi ciała i ducha, dlatego tak ważne jest ustalenie zdrowych granic, które będą nas bronić. Ten temat pojawił się w bestsellerowej książce Sztuka mówienia NIE, która odmieniła życie wielu osób, ucząc je mówienia NIE wtedy, gdy tego potrzebują, i egzekwowania od innych poszanowania osobistych granic wolności i niezależności.W jakimś momencie zaczynamy jednak zadawać sobie pytanie: „Po doświadczeniu nieprzystępnych relacji, które kazały mi wyróżnić granice, skąd mam wiedzieć, kiedy i jak mogę znów zaryzykować i nawiązać z kimś świeże więzi?”.

Gdy minie już ból, trzeba na nowo podjąć ryzyko ufania innym, jednak tym razem w mądrzejszy sposób. Musimy wyjść wtedy poza granice ochronne, które wytyczyliśmy sobie w relacjach z najbliższymi, i ponownie doznać bliskości, do której przecież zostaliśmy stworzeni.

Z tego właśnie powodu książka ta nosi tytuł Odważ się pokonać granice. Została ona napisana po to, żeby uczyć sposobu identyfikowania tego, co poszło źle w naszych relacjach z ludźmi i jak w tych relacjach wzrastać.

Ma ona również pomóc określić, czy ktoś jest godny naszego zaufania i pokazać, jak przejść poprzez cykl bezpiecznego i stopniowego otwierania się. Kiedy już określimy swoje granice ochronne i nadejdzie właściwy czas, możemy wyjść poza to, co stanowiło naszą barierę zabezpieczającą i znaleźć doskonałe więzi, głębię i wolność, czyli miejsce, w którym Bóg chciał nas posiadać od samego początku.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.