Menu

Operacja Kustosz - ebook

Opis


„Operacja Kustosz" to powieść sensacyjna, w której Autorka sięgnęła po konkretną garść faktów z przeszłości – tej dawnej, z czasów II wojny światowej, jak i tej ostatniej, z 1989 roku, kiedy to w Polsce toczyły się obrady okrągłego Stołu. Sam tytuł sugeruje, i słusznie, że motorem wydarzeń jest operacja służb specjalnych o kryptonimie ‘Kustosz’, której celem było odnalezienie złota, dzieł sztuki i innych tzw. Skarbów ukrytych przez nazistów na terenie Dolnego Śląska, w ostatnich miesiącach II wojny światowej.

Fabuła wciąga od samego początku, a książkę czyta się szybko, z niekłamaną przyjemnością, chcąc jak najprędzej poznać ciąg dalszy wydarzeń. Wraz z bohaterami Czytelnik przeszukuje podziemia zrujnowanych pałaców, penetruje ciemne jaskinie, bunkry, kazamaty srebrno-górskiej twierdzy, szpera w magazynach enerdowskich ministerstw, prowadzi niełatwe pertraktacje z podejrzanymi typkami, a choćby płynie statkiem na bałtycką wyspę Hiddensee.

mocną stroną powieści jest nie tylko wartka akcja i prawidłowo skonstruowana intryga, lecz także postaci głównych bohaterów. Każdy z nich ma własną przeszłość, która go ukształtowała, ulega zwykłym ludzkim namiętnościom, ponosi koszty błędnych decyzji. Ponieważ gra toczy się o najwyższą stawkę dochodzi do zbrodni, zdrady, oszustwa, lecz także narodzin gorącej, prawdziwej miłości.

Książki Jolanty Marii Kalety objęte są patronatem medialnym serwisu TuWroclaw.com

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.