Menu

Opowieści lokomocyjne - Wiesław Sędzicki (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381191777 
  • Autor Wiesław Sędzicki 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 265 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Zbiór opowiadań, w których przeplatają się wątki historyczne, fantastyczne i obyczajowe.

Autor nieraz zadał sobie trud gruntownego zgłębienia wiedzy historycznej, opisując zdarzenia, rozbudowując je, niekiedy do granic możliwości, o sferę magiczną i niewidzialną.

Dla napisania jednego z opowiadań odwiedzał miejsca związane z akcją, korespondował z ludźmi, którzy posiadali wiedzę na temat atrakcyjnych go zdarzeń. Zapoznał się ze wyraźną częścią monografii dotyczących bohaterki opowiadania.

Niektóre dialogi zawarte w opowiadaniach - z zachowaniem trafnej anonimowości - pochodzą też z autentycznych rozmów np. Z pacjentami szpitali, czy osób śmiertelnie chorych. Zasłyszanych od osób trzecich, czy osobiście poprzez autora.

Czytelnik niewątpliwie będzie zaskoczony opisem losów znanego badacza, dyktatorki mody, niezwykłego fana i kolekcjonera starych motocykli oraz wielu innych postaci, których pasją, a czasem tylko koniecznością, jest podróżowanie w czasie i przestrzeni.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.